piątek, 30 stycznia 2015

Życiowe kontrasty

Kontrasty jak włoskie orzechy - czasem twarde do zgryzienia. Ale mimo to gryziemy je uparcie, bo mamy ogromny smak na różnorodność i lubimy zaspakajać ciekawość. A jak wiadomo, każda nietypowość ją budzi. Mniej bezpieczne sposoby na życie, ale jak bardzo ekscytujące. Dla odważnych. Z efektem "wow" ze strony otoczenia.

Tak samo z wnętrzami. W końcu z nimi trochę jak z życiem, a może nawet to zupełna analogia (?). Świetnie zgryziony orzech wpadł mi w oko i nie spowodował żadnego pieczenia, łzawienia czy bólu - jedyne co, to zachwyt.

Bo to mieszkanie ma dwa oblicza. Powiedzmy - dwie strony mocy. Ciemną, wyrazistą, z dozą "męskiego" charakteru, jak idealnie skrojony garnitur i jasną - bardziej subtelną, przeplataną nutką przyjemnej miękkości
i dodającą wszystkiemu lekkości. Obie oszczędne i zdecydowane. Co więcej, w tej wyjątkowej przestrzeni łączy się również nowoczesność z sentymentem do lat 50. Oczywiście nie zabrakło miejsca dla najmniejszych przedstawicieli rodziny. Projekt jest tak dobrze dobraną kombinacją przeciwieństw, że lepszą historię "tych dwojga" trudno sobie wyobrazić :)

Mieszkanie znajduje się w Gdyni (115 m2) i jest efektem pracy gdyńskiej pracowni formativ., czyli ponownie ukłon 
w stronę nadbałtyckich mieszkańców i architektów. Przyjrzyjcie się dokładnie detalom, a znajdziecie sporo rozpoznawalnych elementów wyposażenia i ciekawych drobiazgów z humorem. Realizacja sprzed prawie pięciu lat, ale nie mogłabym jej na blogu pominąć. Ona jest zbyt dobra, a ja zbyt chciwa, żeby pozwolić jej umknąć. 


 proj. formativ. kasia i michał dudko
zdjęcia: TOMiRRi photography


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...